Zamknij

Włoskie media: Juventus zaproponuje Buffonowi nowy kontrakt

Krzysztof Sobczak
29.10.2019 20:17
Gianluigi Buffon
fot. Shutterstock

Gianluigi Buffon otrzyma ofertę przedłużenia kontraktu o kolejny rok - informuje "Tuttosport". Oznacza to, że legendarny bramkarz Juventusu może zakończyć karierę w wieku 43 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kluczowy w tej sytuacji jest fakt, że obie strony są zainteresowane kontynuowanie współpracy. Buffon, który przed tym sezonem powrócił do Turynu z PSG, godzi się z rolą zmiennika Wojciecha Szczęsnego i nie zamierza odwieszać jeszcze korków na kołku, Juventus z kolei wciąż widzi w nim konkurenta dla Polaka i ważną postać w szatni.

- Dołączyłem do PSG, ponieważ nie mogłem odmówić ich projektowi oraz ofercie finansowej. Kolejne powody to chęć zdobycia nowego doświadczenia i wyjście ze strefy komfortu. Jednak pewnego wieczoru w Paryżu, siedząc samotnie uświadomiłem sobie, że mam już 41 lat, a moja rodzina powróciła do Włoch. Podziękowałem więc PSG, a kiedy pojawiła się korzystna oferta Juventusu, postanowiłem natychmiast ją zaakceptować - tłumaczył Buffon swoją przygodę z mistrzem Francji.

Buffon przedłuży kontrakt z Juventusem?

Aktualna umowa Włocha obowiązuje do końca tego sezonu, ale według doniesień "Tuttosport" wkrótce ma dojść do przedstawienia nowej oferty uwzględniającej kolejne 12 miesięcy. Buffon grałby więc do 2021 roku, a karierę zakończyłby mając 43 lata.

W tym sezonie Gianluigi Buffon rozegrał trzy spotkania - z Hellasem Verona, SPAL i Bologną. Czyste konto zachował tylko w starciu z drużyną z Ferrary.

RadioZET.pl/JuvePoland Facebook