Zamknij

Włoski agent wskazał następny klub Zielińskiego? "Tam bardzo go cenią"

25.05.2022 18:12
Piotr Zieliński
fot. IPA/Sipa USA/East News

Bardzo możliwe, że Piotr Zieliński latem zmieni barwy klubowe. Doniesienia na temat ewentualnych przenosin Polaka skomentował agent Vincenzo Morabito. Włoch wskazał klub, który wysoko ceni umiejętności pomocnika Napoli.

Piotr Zieliński nie zaliczył udanego sezonu w barwach Napoli. Polak w trakcie sezonu przestał pełnić rolę kluczowego zawodnika drugiej linii i został zdegradowany do roli rezerwowego. Co prawda ostatni mecz w Serie A zakończył efektownie, strzelając gola, jednak nie zmienia to faktu, że w roku 2022 pomocnik klubu spod Wezuwiusza znacząco obniżył loty.

Włoskie media w trakcie sezonu pisały, że zainteresowanie "Zielem" przejawia Tottenham. Wszystko z powodu Anotnio Conte, który dobrze zna Zielińskiego ze względu na lata pracy na Półwyspie Apenińskim. Jak się teraz okazuje w walkę o podpis 28-latka zaangażował się inny klub.

Możliwe przenosiny Zielińskiego do Bayernu Monachium

Włoski dziennikarz Vincenzo Morabito twierdzi, że polski pomocnik może przenieść się do Bundesligi, a konkretnie do Bayernu Monachium. - W Niemczech bardzo Zielińskiego cenią. Napoli zaczęło na niego rzadziej stawiać i może chcieć na nim zarobić. W Neapolu często tak było, że najpierw było wszystko dobrze, a potem dochodziło do zmian. Polak może być takim przykładem - stwierdził na antenie "Radio Marte".

Piotr Zieliński jest aktualnie wyceniany przez portal "Transfermarkt" na 50 milionów euro. W niedawno zakończonym sezonie Serie A strzelił sześć goli i zanotował pięć asyst. 

RadioZET.pl