Władze Serie A zachowują spokój. "Rozgrywki mogą zostać dokończone nawet w sierpniu"

26.03.2020 11:15
Serie A

Mimo największego w Europie zakażenia koronawirusem, władze włoskiej ligi nie zamierzają składać broni i przedwcześnie kończyć rozgrywek Serie A. Ich zdaniem liga może zostać dokończona nawet w sierpniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina przyznał, że nie ogłosi końca sezonu tak długo, jak będzie nadzieja na dokończenie rozgrywek przerwanych przez pandemię koronawirusa. Jego zdaniem mogą zostać przeciągnięte nawet do sierpnia.

Władze Serie A zachowują spokój. "Liga może ruszyć nawet w sierpniu"

Kluby Serie A mają jeszcze przed sobą 12 kolejek ligowych, jedną niepełną do dokończenia (25. kolejka) oraz dwa terminy na rozegranie półfinałów i finału Pucharu Włoch.

- Łatwo się nie poddaję. Wiem, że jest zdecydowanie za wcześnie, aby planować datę powrotu na boiska, ale musimy myśleć pozytywnie i wierzyć, że sytuacja wkrótce się poprawi - powiedział Gravina na antenie "Radio Marte".

Jego zdaniem na dokończenie rozgrywek wystarczy od 45 do 60 dni.

- Możemy to zrobić nawet w lipcu i sierpniu - dodał.

Krajowe federacje muszą jeszcze wziąć pod uwagę konieczność dokończenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W obecnym formacie to sześć terminów na Champions League oraz siedem na LE.

Włochy są najbardziej w Europie dotknięte pandemią koronawirusa. Obecnie w całym kraju zakażeniu uległo ponad 74 tys. osób, a zmarło ponad 7,5 tys.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP