Zamknij

"W życiu nie cierpiałem bardziej". Zlatan przez ostatnie pół roku miał kontuzję

26.05.2022 13:39
"W życiu nie cierpiałem bardziej". Zlatan przez ostatnie pól roku miał kontuzję
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Zlatan Ibrahimović przez ostatnie pół roku zdecydował się grać z kontuzją tylko po to, by doprowadzić Milan do mistrzostwa Włoch. „Przez sześć miesięcy trenowałem 10 razy. Codziennie brałem środki przeciwbólowe. Nigdy nie cierpiałem tak bardzo, ale dziś mam kolejne trofeum” – napisał na Instagramie.

Zlatan Ibrahimović opisał drogę do mistrzostwa w długim poście. Szwed w środę poddał się operacji lewego kolana. Co warte podkreślenia, powinien przejść ją pół roku temu, ale wtedy musiałby opuścić walkę o mistrzostwo Włoch. Przez ostatnie pół roku grał głównie w końcówkach meczów, ale mimo tego udało mu się zdobyć 1 gola i 1 asystę.

"Przez ostatnie sześć miesięcy grałem bez więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Przez ten czas miałem spuchnięte kolano. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogłem trenować z zespołem tylko 10 razy. Wziąłem ponad 20 zastrzyków, opróżniałem kolano raz w tygodniu, codziennie brałem środki przeciwbólowe. Z powodu bólu ledwo spałem – tak Zlatan opisał realia gry z kontuzjowaną nogą.

"Nigdy nie cierpiałem tak bardzo" 

Napastnik podkreślił, że miał jeden cel – mistrzostwo Włoch. - Nigdy nie cierpiałem tak bardzo na boisku i poza nim. Zrobiłem coś niemożliwego, aby coś stało się możliwe. W mojej głowie miałem tylko jeden cel, aby moi koledzy z drużyny i trenerzy byli mistrzami Włoch, ponieważ złożyłem im obietnicę. Dziś mam nowe więzadło i kolejne trofeum – zakończył wpis.

Ibrahimović po operacji będzie musiał pauzować przez 8 miesięcy. Jego umowa z Milanem wygasa w czerwcu. Przez cały sezon „Ibra” zdobył 8 goli. Milan zdobył tytuł mistrza Włoch pierwszy raz od 11 lat.

RadioZET.pl/PAB