Serie A: Napoli w strefie Ligi Mistrzów po zwycięstwie z Torino

26.04.2021 20:26
Torino - Napoli

Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie pokonało Torino 2:0 w spotkaniu 33. kolejki Serie A. Zwycięstwo pozwoliło drużynie Gennaro Gattuso awansować na 4. miejsce, dające prawo gry w Lidze Mistrzów. Poza Champions League w tym momencie Juventus.

• Napoli pokonało na wyjeździe Torino 2:0 w meczu 33. kolejki Serie A
  • W obu ekipach wystąpili reprezentanci Polski - Piotr Zieliński i Karol Linetty
  • "Azzurri" awansowali na 4. miejsce, a w tym momencie poza strefą Ligi Mistrzów znalazł się Juventus

Juventus w 33. kolejce Serie A zremisował z Fiorentiną, natomiast zwycięstwo odniosła Atalanta Bergamo. Napoli stanęło więc przed szansą wskoczenia na 4. pozycję kosztem znienawidzonej drużyny z Turynu.

Rywalem "Azzurrich" była inna ekipa ze stolicy Piemontu, Torino. "Granata" broni się w tym sezonie przed spadkiem i ta walka, jak się wydaje, może trwać aż do ostatniej serii gier. Ze spadkiem muszą pogodzić się już Crotone i Parma (matematycznie mają jeszcze szanse, ale trudno wierzyć w odrobienie odpowiednio 13 i 11 punktów w pięciu ostatnich meczach), natomiast 18. Benevento ma tyle samo "oczek" co znajdujące się nad kreską Cagliari i właśnie Torino.

Serie A: Torino - Napoli [WYNIK]

Przyjezdnym wystarczył niespełna kwadrans, by załatwić kwestię zwycięstwo z Torino. W 11. minucie gola zdobył Tiemoue Bekayaoko, a chwilę później podwyższył Victor Osimhen. Jeszcze przed przerwą słupek obił Piotr Zieliński.

Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał dobre 59 minut. 120 sekund wcześniej na murawie pojawił się Karol Linetty, ale nie pomógł swojemu zespołowi w pościgu.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 86. minucie czerwoną kartkę ujrzał Rolando Mandragora.

Torino - Napoli 0:2

Bramki: Tiemoue Bakayoko (11.), Victor Osimhen (13.)