Zamknij

Pirlo wykluczył trzech piłkarzy z derbów Turynu. To kara za "pandemiczną" imprezę

02.04.2021 16:59
Pirlo wykluczył trzech piłkarzy z derbów Turynu
fot. www.imagephotoagency.it via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Paulo Dybala, Weston McKennie i Arthur z powodów dyscyplinarnych zostali wykluczeni z kadry Juventusu na zaplanowane na sobotę 3 kwietnia derbach Turynu. W ten sposób Andrea Pirlo ukarał piłkarzy za imprezę, do której doszło wbrew obowiązującym we Włoszech obostrzeniom wynikających z pandemii COVID-19.

  • Paulo Dybala, Weston McKennie i Arthur nie zagrają w derbach Turynu
  • Andrea Pirlo wykluczył tych trzech piłkarzy z kadry w związku z imprezą, którą mimo obostrzeń zorganizował Amerykanin
  • Mecz Torino - Juventus w 29. kolejce Serie A odbędzie się w sobotę 3 kwietnia o godz. 18.

O imprezie zorganizowanej przez Westona McKenniego rozpisywały się w czwartek włoskie media. Amerykanin zaprosił do swego domu ok. 20 osób, w tym kolegów z drużyny - Paulo Dybalę i Arthura. Zawodnicy wraz z przyjaciółmi bawili się do późnego wieczora i złamali reguły godziny policyjnej (od 22 do 5 rano), w związku z czym jeden z sąsiadów wezwał policję. Funkcjonariusze przez godzinę nie mogli wejść do środka, gdyż właściciel posesji nie chciał otworzyć im drzwi. Po dłuższych negocjacjach uczestników zabawy ukarano mandatami w wysokości 400 euro. Konsekwencje zapowiedział też Juventus.

Jeszcze w czwartek oficjalne przeprosiny w mediach społecznościowych opublikował Dybala. "Wiem, że w tak trudnym czasie na świecie byłoby lepiej nie popełniać tego błędu. Byłem na obiedzie, a nie imprezie. W każdym razie popełniłem błąd i przepraszam" - napisał Argentyńczyk. Mimo to zarówno on, jak i McKennie i Arthur nie uniknęli kary.

Dybala, McKennie i Arthur ukarani za imprezę

"Podjąłem decyzję o wykluczeniu tych trzech zawodników z udziału w derbach. Klub podejmie dodatkowe kroki w tej sprawie. To nie jest właściwy moment na coś takiego. Przechodzimy obecnie newralgiczny okres, dodatkowo to było dwa dni przed derbami. Musimy dawać przykład" - mówił w piątek na konferencji prasowej trener "Starej Damy" Andrea Pirlo. Wszyscy mogą spodziewać się także kar finansowych.

Były znakomity włoski pomocnik nie wahał się z tą decyzją pomimo kłopotów kadrowych. Ze zgrupowania reprezentacji z koronawirusem wrócili Leonardo Bonucci i Merih Demiral, a Gianluigi Buffon został zawieszony przez komisję ligi.

Mecz Torino - Juventus w 29. kolejce Serie A odbędzie się w sobotę 3 kwietnia o godz. 18.

RadioZET.pl/juvepoland.com