Zamknij

Reprezentant Polski bohaterem we Włoszech. Dogonił i złapał przestępcę

15.03.2020 14:01
Thiago Cionek bohaterem we Włoszech
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Thiago Cionek, reprezentant Polski i zawodnik włoskiego SPAL, schwytał złodzieja, który próbował obrabować sklep z wyrobami tytoniowymi. Osobiste podziękowania piłkarzowi złożył burmistrz Ferrary, Alan Fabbri.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We Włoszech z powodu pandemii koronawirusa większość sklepów jest zamkniętych, ale nie dotyczy to m.in. sklepów spożywczych i tytoniowych. Właśnie jeden z takich lokali stał się celem rabusia.

Zupełnie przypadkowo świadkiem zdarzenia był Cionek, który dogonił sprawcę i powalił go na ziemię. Następnie przygniótł go do chodnika i w takiej pozycji oczekiwał na przyjazd policji.

Podziękowania od burmistrza Ferrary

- Po otrzymaniu wiadomości osobiście zadzwoniłem do Cionka, by mu podziękować - mówił burmistrz Ferrary Alan Fabbri cytowany przez football-italia.net. - Jego zachowanie było manifestacją wielkoduszności i altruizmu, szczególnie w tym trudnym momencie dla całych Włoch. Reagowanie na tego typu wydarzenia bez strachu, ściganie przestępców, oznacza przywiązanie do miasta - dodał.

"Treningi SPAL są zawieszone, podobnie jak cała liga, ale najwidoczniej Cionek utrzymuje się w dobrej formie, przynajmniej jeśli chodzi o sprint" - skomentowali żartobliwie dziennikarze portalu.

Reprezentant Polski zakażony koronawirusem. Teraz apeluje do kibiców

Serie A jest zawieszona do 3 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa, ale coraz więcej wskazuje na to, że ten stan zostanie przedłużony o co najmniej miesiąc.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl