Zamknij

Szykuje się wielki transfer czołowego reprezentanta Polski? To byłby hit

12.10.2021 20:13

Bartosz Bereszyński znalazł się na celowniku AS Roma - poinformowało "Corriere dello Sport". Według czołowego włoskiego dziennika sportowego Jose Mourinho widzi w Polaku potencjalnego zastępcę na prawej obronie dla Duńczyka Ricka Karsdorpa.

Bartosz Bereszyński
fot. Beata Zawadzka/East News
  1. Szykuje się wielki transfer Bartosza Bereszyńskiego? To byłby hit
  2. Bartosz Bereszyński to nie jedyna opcja Romy

Bartosz Bereszyński przeprowadził się do Włoch prawie pięć lat temu i dziś raczej nie żałuje swojej decyzji. Prawy obrońca stał się bowiem jedną z czołowych postaci zarówno w Sampdorii, jak i w reprezentacji Polski.

Od kilku okien transferowych 29-latek łączony jest jednak z odejściem z Genui do większego klubu we Włoszech. Kilka miesięcy temu pojawiła się m.in. plotka o zainteresowaniu jego osobą Interu Mediolan.

Szykuje się wielki transfer Bartosza Bereszyńskiego? To byłby hit

Chociaż z transferu Polaka do Mediolanu nic nie wyszło, "Corriere dello Sport" poinformowało teraz o innej niezwykle ciekawej możliwości. Zdaniem włoskiego dziennika Bereszyński znalazł się na celowniku AS Roma.

Plotka ta wydaje się o tyle prawdopodobna, że od dłuższego czasu rzymianie rzeczywiście szukają zawodnika, który mógłby zastąpić w składzie na pozycji prawego obrońcy Duńczyka Ricka Karsdorpa.

Bartosz Bereszyński to nie jedyna opcja Romy

Bereszyński to jednak nie jedyna opcja "Giallorossich". Na celowniku Jose Mourinho znajdują się również Noussair Mazroui z Ajaxu Amsterdam oraz Marcus Holmgren Pedersen z Feyenoordu Rotterdam.

Gdyby jednak Mourinho rzeczywiście zdecydował się na Polaka, to naszego obrońcę czekałby potężny awans sportowy. Sampdoria bowiem to obecnie dopiero 15. klub Serie A, zaś Roma - czwarty.

loader

RadioZET.pl