Wielka podwyżka dla Szczęsnego. Ile zarabia po podpisaniu nowej umowy?

12.02.2020 10:01
Wojciech Szczęsny
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Wojciech Szczęsny we wtorek przedłużył kontrakt z Juventusem i otrzymał ogromna podwyżkę. Dzięki niej stał się jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w całej Serie A. Ile teraz zarabia Szczęsny w Juventusie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bramkarz reprezentacji Polski na mocy nowej umowy związał się z mistrzami Włoch do 2024 roku. Dzięki niej będzie zarabiać teraz aż 7 milionów euro netto rocznie (prawie 13 mln brutto). To oznacza dla niego prawie dwukrotną podwyżkę. Na mocy poprzedniego kontraktu inkasował bowiem "tylko" 4 miliony euro na rękę.

Wojciech Szczęsny wśród najlepiej zarabiających piłkarzy

Pensja, jaką od teraz Szczęsny będzie pobierać w Juve, plasuje go na siódmym miejscu na liście najlepiej zarabiających piłkarzy Serie A. Przed nim są Adrien Rabiot, Paulo Dybala, Goznalo Higuian, Romelu Lukaku, Matthijs De Ligt i oczywiście Cristiano Ronaldo.

Warto dodać, że według zestawienia "La Gazzetty dello Sport" żaden z wyżej wymienionych piłkarzy nie zarabia netto powyżej 10 milionów, oprócz Cristiano. Portugalczyk może liczyć na pensję ponad trzykrotnie wyższą niż drugi najlepiej opłacany piłkarz ligi - De Ligt. Jego pensja to aż 31 milionów euro rocznie na rękę.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN