Szalony finał Pucharu Włoch. Inter po dogrywce ograł Juventus

11.05.2022 23:37
Inter Mediolan

Inter Mediolan pokonał po dogrywce Juventus 4:2 w finale Pucharu Włoch. Finał w Rzymie był pełen emocjonujących zwrotów akcji i fantastycznych bramek. Fani na Stadio Olimpico obejrzeli dwa rzuty karne, a także jedną czerwoną kartkę.

Inter Mediolan dobrze wszedł w pierwszą połowę finału Pucharu Włoch. Obecni mistrzowie Włoch napierali na defensywę Juventusu, co przyniosło skutek w postaci gola w 7. minucie meczu. Kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Nicolo Barella, który zapakował piłkę prosto w okienko. Po szybko straconym golu piłkarze Massimiliano Allegriego zaczęli kontrolować przebieg spotkania i stwarzać sobie dużo sytuacji. Nieskuteczność była główną przyczyną, dla której do przerwy Inter prowadził 1:0.

Przełamanie dla piłkarzy "Starej Damy" przyszło pięć minut po zmianie stron. Wówczas niepilnowany Alex Sandro posłał "bombę" na bramkę Handanovicia, a piłkę tuż przed słoweńskim golkiperem trącił Alvaro Morata. Zmiana toru lotu futbolówki zmyliła wszystkich i Juventus doprowadził do wyrównania.

Inter pokonał Juventus w finale Pucharu Włoch

Gospodarze wyszli na prowadzenie dwie minuty po wyrównującym golu. Podanie na wolne pole dostał Dusan Vlahović. Napastnik pomknął na bramkę przeciwnika i dryblingiem minął obrońcę Interu. Pierwszy strzał Serba trafił w głowę Handanovicia, jednak szczęśliwie piłka znowu padła łupem Vlahovicia, który drugi raz się nie pomylił. Juventus prowadził 2:1.

Po drugim golu piłkarze z Allianz Stadium wyraźnie cofnęli się. Inter częściej kreował sobie dogodne szanse i był coraz bardziej niebezpieczny w polu karnym swojego rywala. Kluczowe zdarzenie nastąpiło w 78. minucie meczu. Wówczas Leonardo Bonucci sfaulował Lautaro Martineza. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Hakan Calhanoglu i strzałem nie do obrony wyrównał stan rywalizacji. Po regulaminowych 90. minutach wynik pokazywał 2:2, co oznaczało dogrywkę.

Perisić w pojedynkę zdemolował Juventus w dogrywce

W pierwszej odsłonie dogrywki Juventus znowu cofnął się do obrony i dał rozgrywać piłkę Interowi. W 98. minucie nastąpił kolejny faul w polu karnym. Początkowo sędzia nie dopatrzył się przewinienia de Ligta, jednak po interwencji VAR-u podyktował drugiego karnego dla Interu. Do piłki podszedł Ivan Perisić i odwzorował strzał Calhanoglu. Piłka była nieosiągalna dla Perina. Juventus przegrywał 2:3.

Cztery minuty później goście wyszli z groźną kontrą. Podanie przed polem karnym otrzymał Perisić, który pięknym strzałem w okienko bramki ustalił wynik spotkania na 4:2. Na chwilę przed końcem pierwszej części dogrywki czerwoną kartkę dostał Massimiliano Allegri. Włoch nie wytrzymał ciśnienia, przez co został odesłany na trybuny przez arbitra.

Ostatecznie Inter ograł Juventus 4:2 i sięgnął po drugie trofeum w tym sezonie. Piłkarze Simone Inzaghiego wciąż zaciekle walczą o mistrzostwo Włoch z rywalem zza miedzy AC Milanem.