Pierwszy gol Krzysztofa Piątka po powrocie do Serie A

14.02.2022 22:10

Krzysztof Piątek zdobył pierwszego gola po powrocie do Serie A w barwach Fiorentiny. W 25. kolejce polski napastnik z najbliższej odległości pokonał bramkarza Spezii. Wcześniej 26-latek zmarnował rzut karny podyktowany za faul Arkadiusza Recy.

Gol Krzysztofa Piątka

Mecz Spezia - Fiorentina był jednym z najbardziej "polskich" na włoskich boiskach. W składzie obu ekip znajduje się łącznie czterech biało-czerwonych, a trzech z nich obejrzeliśmy od pierwszej minuty. W ekipie gospodarzy w podstawowym składzie znaleźli się Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior, natomiast po stronie gości Krzysztof Piątek. Na ławce rezerwowych w ekipie z Florencji zasiadł Bartłomiej Drągowski.

Wcześniej z reprezentantami Polski spotkał się nowy selekcjoner kadry Czesław Michniewicz. Najwięcej do wygrania ma pomocnik Spezii, bo on jeszcze nie gościł na zgrupowaniu, ale Piątek musi odbudowywać swoją pozycję w drużynie narodowej poprzez występy w klubie. Jego pobyt w Hercie był nieudany i za kadencji Paulo Sousy spadł w hierarchii snajperów za Karola Świderskiego oraz Adama Buksę. Wydaje się, że szybko może wrócić na dawny poziom, gdyż świetnie czuje się w Italii, co pokazuje od początku pobytu w Toskanii.

Spezia - Fiorentina: Gol Krzysztofa Piątka

W tygodniu 26-latek zdobył dwa gole z rzutów karnych (raz z dobitki) w spotkaniu Pucharu Włoch z Atalantą i zapracował na miejsce w wyjściowym składzie na starcie 25. kolejki ze Spezią. W 16. minucie znów mógł trafić z "wapna", ale uderzył w słupek. Jedenastkę sprokurował Reca, który podciął w szesnastce Nico Gonzaleza.

Piątek dopiął jednak swego i jeszcze przed przerwą wpakował piłkę do siatki. W 42. minucie futbolówkę w pole bramkowe wstrzelił Youssef Maleh, a napastnik biało-czerwonych z najbliższej odległości pokonał Ivana Provedela.

Fiorentina wygrała ze Spezią 2:1. Gole zdobywali Kevin Agudelo i Sofyan Amrabat.