Zamknij

Skandal w Chile. Nad piłkarzem Fiorentiny ciążą poważne zarzuty

30.06.2022 12:28
Erick Pulgar
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Nad reprezentantem Chile i piłkarzem włoskiej Fiorentiny Erickiem Pulgarem ciążą poważne zarzuty. Z relacji 24-letniej kobiety w posiadłości piłkarza miało dojść do gwałtu zbiorowego.

Do skandalicznej sytuacji z udziałem Ericka Pulgara miało dojść w ostatni weekend w posiadłości reprezentanta Chile. Sam oskarżony oddał się już w ręce policji, by przedstawić swoją wersję wydarzeń.

Z relacji 24-letniej kobiety wynika, że straciła ona przytomność w jednym z lokali w dzielnicy Las Condes, a potem miała zostać zabrana przez minimum dziesięć osób do posiadłości piłkarza. Kobieta miała też złożyc skargę funkcjonariuszom, że została "ofiarą napaści na tle seksualnym".

Ogromna afera w Chile

Oskarżony w raporcie miał przyznać, że zrobił imprezę w swojej posiadłości, jednak zaprzecza on, że doszło do gwałtu na kobiecie. Co więcej. W domu mają być zamontowane kamery, które miałby udowodnić niewinność zawodnika.

Do sprawy odniósł się także szef chilijskiej federacji piłkarskiej (ANFP) Pablo Milad. - Toczy się śledztwo i nie mamy akt, nie znamy żadnych szczegółów. Kiedy je zdobędziemy, wydamy specjalne oświadczenie oparte na tych informacjach - przyznał cytowany przez "AS". Milad zaznaczył również, że sztab Chile przeprowadził rozmowę z piłkarzem, w której zapewnił on, że nie ma nic wspólnego z kobietą, która wniosła oskarżenia. 

RadioZET.pl