Zamknij

Skandaliczna decyzja prezydenta Napoli. Uderzył w piłkarzy z Afryki

04.08.2022 09:28
Aurelio De Laurentiis
fot. pixathlon/IPA/REPORTER/East News

Prezydent SSC Napoli Aurelio De Laurentiis poinformował we wtorek wieczorem w programie Wall Street Italia, że nie zamierza więcej sprowadzać do klubu piłkarzy z Afryki, chyba że podpiszą oni deklarację o rezygnacji z udziału w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki.

Prezes Napoli Aurelio de Laurentiis przyznał, że zawodników z Afryki będzie sprowadzał do zespołu tylko pod warunkiem, że podpiszą oni deklarację o rezygnacji z udziału w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki.

- Życzę im dobrze, ale albo podpiszą mi rezygnację z udziału w meczach Pucharu Narodów Afryki, albo nie będą mieli szans na zatrudnienie w Napoli - powiedział de Laurentiis w emitowanym we wtorek wieczorem telewizyjnym programie ekonomicznym Wall Street Italia.

Skandaliczna decyzja szefa Napoli ws. piłkarzy z Afryki

De Laurentiis wyjaśnił, że powodem jego tak ostrej deklaracji jest sytuacja, jaka miała miejsce w tym roku w Napoli, gdy kilku piłkarzy w trakcie rozgrywek musiało być zwolnionych na mecze swoich reprezentacji.

- Rozgrywki Pucharu Narodów Afryki trwają w tym samym czasie, co Serie A. I my jesteśmy idiotami, gdyż płacimy im pensje za grę nie dla nas, tylko dla reprezentacji, do czego zobowiązują nas wymagane przez FIFA zapisy w ich kontraktach - dodał.

Szef Napoli przypomniał, że w tym roku musiał zwolnić na mecze reprezentacji senegalskiego obrońcę Kalidou Koulibaly'ego, który obecnie jest już piłkarzem Chelsea FC oraz pochodzącego z Kamerunu pomocnika Franka Zambo-Anguissę. Do tego na finiszu rozgrywek Serie A Napoli nie mogło wystawiać do składu kontuzjowanego napastnika z Nigerii Victora Osimhena. Atakujący doznał urazu właśnie podczas jednego z meczów PNA.

RadioZET.pl/PAP