Serie A: Wysoka wygrana Lazio, Immobile dogonił Lewandowskiego

26.07.2020 22:06

Ciro Immobile strzelił trzy bramki w wygranym przez jego Lazio meczu z Chievo Verona 5:1. Dzięki temu włoski napastnik zrównał się z Robertem Lewandowskim w klasyfikacji Złotego Buta. Obaj panowie mają na koncie po 34 bramki.

Ciro Immobile

Jako pierwsze prowadzenie objęło Chievo. W 38. minucie do bramki z rzutu karnego trafił Sofyan Amraba. Odpowiedział tuż przed przerwą Immobile i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze z Rzymu. Najpierw do siatki rywali trafił Sergej Milinkovic-Savic, potem na 3:1 podwyższył Joaquin Correa. Ostatnie słowo, a właściwie dwa, należały do Immobile. Napastnik Lazio trafił do siatki jeszcze w 84. i 94. minucie.

Złoty But: Immobile dogonił Lewandowskiego

Tym samym Immobile ma 34 bramki i jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A. W wyścigu o Złotego Buta zrównał się z Lewandowskim. Na jego korzyść przemawia fakt, że do końca sezonu Serie A pozostały dwie kolejki. W Niemczech sezon jest już zakończony, co oznacza, że Lewandowski swojego dorobku już nie poprawi.

Lazio po 36 kolejkach Serie A zajmuje czwarte miejsce w tabeli i jest pewne gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.