Serie A: Tylko remis Napoli z Genoą, Inter nowym liderem

09.11.2019 23:05
Inter - Hellas

Napoli tylko zremisowało z Genoą w meczu 12. kolejki Serie A i tym samym straciło punkty w czwartym ligowym meczu z rzędu. Inter Mediolan pokonał Hellas Veronę i powrócił na fotel lidera włoskiej ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla "Nerazzurri" Nicolo Barella. Torino rozgromiło Brescię. Sprawdź WYNIKI sobotnich meczów Serie A!

Napoli, w którego barwach cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, po raz czwarty z rzędu nie zdołało wygrać meczu we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. Tym razem wicemistrz kraju zremisował u siebie z Genoą 0:0.

Napoli - Genoa: "Azzurri" stracili kolejne punkty

W Neapolu ostatnio sytuacja jest trudna. Zespół prowadzony przez utytułowanego trenera Carlo Ancellottiego zdobył tylko trzy punkty w czterech ostatnich kolejkach i z dorobkiem 19 jest dopiero siódmy w tabeli. Co więcej, według mediów piłkarze i szkoleniowiec są skonfliktowani z właścicielem klubu Aurelio De Laurentisem.

Sobotni mecz na pewno nie poprawił nastrojów. Gospodarze, w których składzie z powodów zdrowotnych zabrakło skutecznego ostatnio Arkadiusza Milika, mają już 12 punktów straty do prowadzącego w Serie A Interu.

Inter - Hellas: Mediolańczycy wygrali z Veroną rzutem na taśmę

Zespół z Mediolanu we wcześniejszym sobotnim spotkaniu z trudem pokonał u siebie Veronę 2:1. Pierwsi gola zdobyli goście - w 19. minucie rzut karny wykorzystał Valerio Verre. Stratę udało się odrobić dopiero w 65., kiedy do siatki trafił Urugwajczyk Matias Vecino. Wynik ustalił efektownym uderzeniem w 83. Nicolo Barella.

W pozostałym z sobotnich meczów 12. kolejki Serie A Torino rozgromiło na wyjeździe Brescię 4:0. Po dublecie zaliczyli w tym spotkaniu Andrea Belotti oraz Alejandro Berenguer. Gospodarze od 41. minuty grali w "dziesiątkę". Drugą żółtą kartkę obejrzał wówczas Ales Mateju.

Broniący tytułu Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zagra w niedzielę. Rywalem w Turynie będzie słabo spisujący się w tym sezonie AC Milan Krzysztofa Piątka. Jeśli gospodarze wygrają, wrócą na pierwsze miejsce w tabeli. Obecnie mają 29 punktów, Milan zgromadził zaledwie 13.