Serie A: Napoli udanie rozpoczęło sezon, debiut nowej gwiazdy

20.09.2020 14:54
Napoli

Napoli w 1. kolejce sezonu 2020/2021 włoskiej Serie A pokonało na wyjeździe Parmę 2:0. Udany debiut w barwach ekipy z San Paolo zaliczył sprowadzony latem za 70 milionów euro Victor Osimhen.

Nigeryjczyk pojawił się na boisku dopiero w 61. minucie, przy stanie 0:0. Mimo że później nie trafił do siatki, pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Statystycy wyliczyli, że stworzył kolegom aż 4 kluczowe okazje i wybrali go piłkarzem meczu.

Osimhen gola nie zdobył, ale dwie minuty po jego wejściu zrobił to Dries Mertens. Reprezentant Belgii dopadł do piłki na linii pola karnego i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Na 2:0 wynik podwyższył Lorenzo Insigne. Włoski skrzydłowy dobił z bliska wcześniejszy strzał Osimhena.

Parma - Napoli 0:2. WIDEO, BRAMKI:

W składzie Napoli zabrakło Arkadiusza Milika, który jest o krok od transferu do AS Romy. Napastnik reprezentacji Polski przeszedł już testy medyczne i czeka na finalizację transakcji.