Serie A: Napoli rozgromiło Udinese. Gol i asysta Piotra Zielińskiego

11.05.2021 22:53
Piotr Zieliński

SSC Napoli pokonało u siebie Udinese Calcio 5:1 w meczu 36. kolejki Serie A, a gola i asystę dla "Azzurrich" zdobył Piotr Zieliński. Polak asystował przy bramce Hiszpana Fabiana Ruiza. Zobacz WIDEO gola i asysty Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Udinese!

• SSC Napoli pokonało u siebie Udinese Calcio 5:1 w meczu 36. kolejki Serie A
  • Gole dla "Azzurrich" zdobywali kolejno Piotr Zieliński, Fabian Ruiz (Polak zaliczył przy tym trafieniu asystę), Hirving Lozano, Giovanni Di Lorenzo oraz Lorenzo Insigne. Honorową bramkę dla gości strzelił Stefano Okaka
  • Dzięki temu zwycięstwu neapolitańczycy awansowali tymczasowo na drugie miejsce w tabeli. Udinese utrzymało 12. pozycję

Piotr Zieliński zdobył pierwszego gola w meczu SSC Napoli z Udinese Calcio w 28. minucie po ładnej, dwójkowej akcji z Victorem Osimhenem. Nigeryjczyk zgrał piłkę głową do Polaka, ten szybko mu ją oddał, po czym, jednym obrotem mijając Brazylijczyka Rodrigo Becao, uderzył na bramkę Alexa Mereta. Włoski bramkarz poradził sobie z tym strzałem 22-letniego napastnika, ale jako pierwszy do dobitki dobiegł Zieliński, który płaskim strzałem lewą nogą wpakował piłkę do siatki.

Napoli - Udinese: Piotr Zieliński z golem i asystą [WIDEO]

Drugi gol dla "Azzurrich" padł zaledwie 180 sekund później. Lorenzo Insigne zagrał świetną, długą piłkę do reprezentanta Polski, po czym ten wycofał ją na przedpole do Fabiana Ruiza, a Hiszpan przecudownym strzałem w lewy górny róg bramki pokonał Mereta.

W 41. minucie kontaktowego gola dla Udinese zdobył Stefano Okaka po asyście Argentyńczyka Rodrigo De Paula.

W drugiej połowie na 3:1 dla neapolitańczyków strzelił Meksykanin Hirving Lozano, a na 4:1 - Giovanni Di Lorenzo. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Insigne.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu podopieczni Gennaro Gattuso awansowali tymczasowo na drugie miejsce w tabeli. Udinese plasuje się na pozycji 12. i jest już pewne utrzymania w Serie A.