Serie A: Grad goli w meczu Interu. Remis Romy i udany debiut Claudio Ranieriego

20.10.2019 23:48
Lautaro Martinez

Inter Mediolan zwyciężył na wyjeździe z Sassuolo 4:3 w meczu ósmej kolejki Serie A i tym samym ponownie zbliżył się do prowadzącego w tabeli Juventusu Turyn na jeden punkt. Udany debiut w na ławce trenerskiej Sampdorii zaliczył Claudio Ranieri, który zremisował bezbramkowo ze znacznie lepiej dysponowaną Romą. Sprawdź WYNIKI niedzielnych meczów włoskiej ekstraklasy!

Inter Mediolan pokonał w niedzielę na wyjeździe Sassuolo 4:3. Po dwa gole dla gości uzyskali napastnicy - Belg Romelu Lukaku i Argentyńczyk Lautaro Martinez. Z kolei szóste trafienie w sezonie odnotował napastnik miejscowych Domenico Berardi.

Serie A: Grad goli w meczu Interu z Sassuolo

- W pierwszej połowie wszystko robiliśmy super. Przy wyniku 4:1 powinno być "po meczu", a my pozwoliliśmy gospodarzom dość szybko zdobyć dwa gole i zrobiło się nerwowo. Trzy punkty cieszą, bo utrzymaliśmy kontakt z Juventusem, ale bronić musimy lepiej - ocenił Lukaku.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do niecodziennego wydarzenia, bowiem na boisku wylądował... spadochroniarz. Służby porządkowe na tyle szybko wyprowadziły intruza, że incydent nie został pokazany w transmisji telewizyjnej "na żywo", ale zdjęcia i krótkie filmiki pojawiły się w internecie. Więcej w linku poniżej.

>> Kuriozum podczas meczu Serie A. Na boisku wylądował spadochroniarz [WIDEO]

Serie A: Udany debiut Claudio Ranieriego i remis Sampdorii z silniejszą Romą

Połowicznym sukcesem zakończył się debiut w roli trenera Sampdorii Genua Claudio Ranierego. Doświadczony włoski szkoleniowiec, który trzy lata temu sensacyjnie poprowadził Leicester City do mistrzostwa Anglii, teraz ma zgoła inne zadanie - uratować zasłużony klub przed opuszczeniem Serie A. Rzymianin, który w niedzielę obchodził 68. urodziny, zaczął od bezbramkowego remisu z Romą, w której zaczynał niezbyt udaną piłkarską karierę i którą trenował do końca poprzedniego sezonu, a wcześniej w latach 2009-11.

Bartosz Bereszyński rozegrał w zespole gospodarzy całe spotkanie, a kontuzjowanego Karola Linettego zabrakło w kadrze. Sampdoria wywalczyła dopiero czwarty punkt, ale remis z utytułowanym rywalem może uznać za sukces. Tak też ocenił mecz Ranieri.

- Jestem zadowolony. Po zaledwie tygodniu wspólnych treningów mamy punkt i to z silną Romą. Potrzebuję trochę czasu, by lepiej poznać zespół i myślę, że wtedy znajdziemy sposób, jak zdobywać gole, bo to chyba nasza największa bolączka - skomentował szkoleniowiec.

Zamykająca tabelę ekipa z Genui strzeliła dotychczas tylko cztery bramki, choć ma w składzie 36-letniego Fabio Quagliarellę, króla strzelców poprzedniego sezonu z dorobkiem 26 goli.

Serie A: Rasistowskie przyśpiewki kibiców Romy

Na stadionie doszło do rasistowskich incydentów. Z sektora zajmowanego przez około dwa tysiące sympatyków Romy w pierwszej połowie dało się słyszeć obraźliwe hasła i przyśpiewki wobec urodzonego w Gwinei Bissau pomocnika gospodarzy Ronaldo Vieiry. Stołeczny klub po meczu oficjalnie przeprosił piłkarza i zapowiedział, że nie będzie tolerował rasizmu w jakiejkolwiek formie, a na jego wsparcie mogą liczyć organy, do których zadań należy zidentyfikowanie i ukaranie winnych. Zachowanie fanów przyjezdnych zostało odnotowane w protokole meczowym przez arbitra technicznego Antonio Giuę.

Serie A: Debiut Filipa Jagiełło w wysoko przegranym meczu, porażka drużyny Arkadiusza Recy i Thiago Cionka

Tuż przed Sampdorią plasuje się lokalny rywal - Genoa, która doznała wyjazdowej porażki z Parmą 1:5. Na ostatnie 20 minut na boisku pojawił się Filip Jagiełło, który tym samym zadebiutował w Serie A. Trzy gole dla gospodarzy uzyskał Duńczyk Andreas Cornelius, który zaczął w rezerwie, ale wszedł do gry już w 12. minucie.

Na 18. miejscu jest drużyna SPAL, która przegrała na Sardynii z Cagliari 0:2. Przepiękną bramką w tym spotkaniu popisał się Radja Nainggolan. Nagranie gola belgijskiego pomocnika możesz zobaczyć w linku poniżej.

>> Serie A: Mamy kandydata do bramki sezonu. Nainggolan zerwał pajęczynę [WIDEO]

Arkadiusz Reca wystąpił od początku do końca, a Thiago Cionek wszedł do gry w 65. minucie i w końcówce został ukarany żółtą kartką.

W pozostałym niedzielnym meczu ósmej kolejki Serie A Udinese pokonało u siebie Torino 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla gospodarzy Stefano Okaka.

Swoje spotkanie w niedzielę rozegrał również AC Milan z US Lecce. Więcej o tym pojedynku piszemy w linku poniżej.

>> Serie A: Gol Krzysztofa Piątka nie wystarczył. Milan sensacyjnie zremisował z Lecce