Zwariowany mecz Juventusu, Lazio nie wykorzystało szansy

15.07.2020 23:58
remis Juventusu

Juventus Turyn zremisował z Sassuolo 3:3 w meczu 33. kolejki Serie A. Z kolei spotkanie Lazio Rzym z Udinese skończyło się bezbramkowym remisem.

Początek meczu zaczął się świetnie dla Juventusu. Już po dwunastu minutach piłkarze Starej Damy prowadzili 2:0 po golach Danilo i Gonzalo Higuaina.

Nieoczekiwanie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Przed przerwą Filip Djuricic wykorzystał podanie od Francesco Caputo, a po zmianie stron Domenico Berardi pokonał Wojciecha Szczęsnego po znakomitym strzale z rzutu wolnego. Trzy minuty później polskiego bramkarza pokonał Caputo i niespodziewanie Juventus musiał gonić wynik.

Do remisu doprowadził Alex Sandro, który wykorzystał dośrodkowanie Rodrigo Bentancura. Od tej pory Juventus przez niemal cały czas znajdował się na połowie rywali i szukał czwartego gola. Chociaż gracze Sassuolo opadali z sił i popełniali coraz większe błędy, goście nie znaleźli sposobu na zdobycie zwycięskiej bramki. W ostatniej chwili świetnym uderzeniem popisał się Hameda Traore, ale Wojciech Szczęsny kapitalnie obronił strzał i uratował swój zespół przed porażką. Chwilę później Danilo wyręczył Polaka i wybił piłkę po strzale Jeremy Boga.

Sassuolo – Juventus 3:3 (1:2)

Djuric (29), Berardi (51), Caputo (54) – Danilo (5), Higuain (12), Alex Sandro (64)

Natomiast w innym środowym meczu Udinese nie udało się pokonać Lazio Rzym, które straciło ważne punkty w kontekście walki o mistrzostwo Włoch.

Udinese - Lazio Rzym 0:0