Serie A: Dublet Cristiano Ronaldo zapewnił Juventusowi trzy punkty z Parmą [WIDEO]

19.01.2020 23:22
Cristiano Ronaldo

Juventus Turyn pokonał u siebie Parmę Calcio 2:1 w meczu 20. kolejki Serie A i tym samym umocnił się na pozycji lidera. Dwa gole na wagę zwycięstwa zdobył dla "Starej Damy" Cristiano Ronaldo. Zobacz WIDEO bramek "CR7"!

Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał u siebie Parmę 2:1 w 20. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na pozycji lidera. Obie bramki dla obrońców tytułu zdobył Cristiano Ronaldo.

Serie A: Juventus pokonał Parmę. Dwa gole Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Słynny Portugalczyk trafił do siatki rywali w 43. i 58. minucie. Za drugim razem wykorzystał podanie "w tempo" od Argentyńczyka Paulo Dybali i trafił przy słupku z około 12 metrów.

Łącznie Ronaldo ma 16 goli w sezonie Serie A i w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, za prowadzącym zdecydowanie Ciro Immobile z Lazio Rzym (23).

Parmę stać było na trafienie Andreasa Corneliusa w 55. minucie. Duńczyk uderzył precyzyjnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szczęsny był bez szans w tej sytuacji.

W końcówce meczu goście kilka razy zagrozili bramce Juventusu, ale polski golkiper nie dał się pokonać po ich strzałach z dystansu.

Spotkanie w Turynie zostało poprzedzone minutą ciszy pamięci zmarłego w wieku 71 lat Pietro Anastasiego, w przeszłości reprezentanta Włoch i zawodnika m.in. Juventusu.

"Stara Dama" ma 51 punktów i już o cztery wyprzedza Inter.