Serie A: Juventus wymęczył zwycięstwo z Brescią. "Stara Dama" nowym liderem

24.09.2019 23:45
Brescia - Juventus

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Brescię Calcio 2:1 w 5. kolejce Serie A i tym samym objął fotel lidera włoskiej ekstraklasy. Już w 4. minucie spotkania bramkę dla gospodarzy strzelił Alfredo Donnarumma, jednak jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadziło samobójcze trafienie Jhona Chancellora, a gola decydującego o wygranej "Starej Damy" strzelił Miralem Pjanic.

Broniący tytułu piłkarze Juventusu przegrywali w czwartej minucie 0:1, ale wygrali na wyjeździe z Brescią 2:1 w piątej kolejce włoskiej ekstraklasy. Bramkarzem gości był Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" objęła prowadzenie w tabeli.

Serie A: Juventus Turyn wymęczył zwycięstwo z Brescią

Polskiego bramkarza zaskoczył na początku spotkania mocnym strzałem Alfredo Donnarumma. "Juve" zdołało wyrównać w 40. minucie po samobójczym trafieniu Wenezuelczyka Jhona Chancellora, a w 63. wynik ustalił Bośniak Miralem Pjanic.

W składzie gości zabrakło z powodu kontuzji Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

Juventus ma 13 punktów i o jeden wyprzedza Inter Mediolan, który w środę podejmie na San Siro rzymskie Lazio.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu Verona zremisowała u siebie bezbramkowo z Udinese. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Paweł Dawidowicz, a od 29. - Mariusz Stępiński. Rezerwowym gości był z kolei Łukasz Teodorczyk.