Serie A: Skorupski nie zdołał zatrzymać Juventusu. Turyńczycy ograli Bolognę

20.10.2019 09:00
Cristiano Ronaldo

Łukasz Skorupski nie zdołał zatrzymać Juventusu. Turyńczycy ograli u siebie Bolognę w ósmej kolejce Serie A bez pomocy Wojciecha Szczęsnego na bramce i tym samym umocnili się na prowadzeniu we włoskiej ekstraklasie. W hicie sobotnich meczów włoskiej ekstraklasy SS Lazio podzieliło się punktami z Atalantą Bergamo (3:3).

Broniący tytułu lider Serie A Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym jako rezerwowym, pokonał u siebie Bolognę 2:1 w wieczornym meczu 8. kolejki. Bramki gości bronił Łukasz Skorupski.

Serie A: Juventus Turyn wymęczył zwycięstwo z Bologną Skorupskiego

Skorupskiego pokonali Cristiano Ronaldo w 19. oraz Miralem Pjanic w 54. minucie. Przy pierwszym z tych goli Polak stał przy tzw. bliższym słupku, gdzie skierował piłkę słynny Portugalczyk, ale jego strzał był tak mocny, że golkiper gości nie zdążył ze skuteczną interwencją.

Jedyne trafienie dla gości zaliczył w 26. minucie Danilo.

Szczęsny był rezerwowym bramkarzem Juventusu, a w podstawowym składzie wystąpił doświadczony, 41-letni Gianluigi Buffon.

Juventus ma 22 punkty (siedem zwycięstw, jeden remis) i o cztery wyprzedza Inter Mediolan, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Sassuolo. Bologna jest dwunasta - 9 pkt.

Serie A: Z 0:3 na 3:3. Dramatyczna pogoń Lazio za Atalantą

W hicie sobotnich meczów ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy pomiędzy SS Lazio a Atalantą Bergamo doszło do wysokiego remisu 3:3. Już w pierwszej połowie goście wygrywali 3:0 po dwóch bramkach Luisa Muriela oraz jednej Alejandro Gomeza, lecz w drugiej części spotkania gospodarze rzucili się w dziką pogoń za rywalem. Dwa gole z rzutów karnych strzelił niezawodny Ciro Immobile, który ustalił wynik dopiero w 93. minucie meczu, a jedno trafienie w międzyczasie dorzucił Joaquin Correa.

"Polskim" wydarzeniem soboty w Serie A był świetny występ Arkadiusza Milika. Piłkarz biało-czerwonych zdobył obie bramki dla Napoli w wygranym 2:0 meczu u siebie z Hellas Veroną. To jego pierwsze gole w obecnym sezonie we Włoszech.