Serie A: Wpadka Juventusu. "Stara Dama" straciła punkty z Crotone

18.10.2020 10:07
Simy

Juventus FC zremisował na wyjeździe z FC Crotone w meczu czwartej kolejki Serie A i tym oddalił się od prowadzącego Milanu na odległość czterech punktów. Gola dla gospodarzy zdobył Nigeryjczyk Simy, zaś dla gości - Alvaro Morata.

Juventus FC niespodziewanie zremisował na wyjeździe z Crotone 1:1 w czwartej kolejce ekstraklasy piłkarskiej Włoch. Od 60. minuty obrońcy tytułu grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Federico Chiesy. W tabeli zajmują czwarte miejsce. Prowadzi niepokonany AC Milan.

Po raz pierwszy w tym sezonie ligowym bramki "Juve" bronił Gianluigi Buffon, a nie Wojciech Szczęsny. 42-letni golkiper śrubuje własny rekord występów w Serie A. W sobotę wystąpił po raz 650. Poprzedni rekordzista, Paolo Maldini miał na koncie 647 meczów.

Buffon nie będzie dobrze wspominać jubileuszowego spotkania. W 12. minucie wyciągał piłkę z siatki po rzucie karnym, który pewnie wykonał Nigeryjczyk Simy. Dziewięć minut później wyrównał Hiszpan Alvaro Morata, ale potem przez długi czas mistrzowie Italii byli bezradni. W końcu strzelili gola grając w osłabieniu, ale po analizie wideo sędzia go nie uznał. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Arkadiusz Reca.

Dzięki zdobytemu punktowi Crotone opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Juventus przesunął się tylko na czwartą pozycję i traci do prowadzącego AC Milan cztery punkty.

Wcześniej Milan wygrał w derbach Mediolanu z Interem 2:1, a ich bohaterem był Zlatan Ibrahimovic.