Serie A: Derby Mediolanu dla Interu. Kiepski mecz Krzysztofa Piątka

22.09.2019 09:40
Krzysztof Piątek

Inter Mediolan pokonał AC Milan 2:0 w "Derby della Madonnina" w 4. kolejce włoskiej ekstraklasy i tym samym umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A. Cały, acz kiepski mecze barwach "Rossoneri" rozegrał Krzysztof Piątek. Bramki dla podopiecznych Antonio Conte zdobywali kolejno Marcelo Brozovic oraz Romelu Lukaku.

AC Milan Krzysztofa Piątka przegrał derbowy mecz z Interem Mediolan 0:2 w czwartej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, ale niczym się nie wyróżnił.

Serie A: Inter lepszy od Milanu w derbach Mediolanu. Słaby mecz Piątka

Od pierwszych minut spotkanie toczone było w szybkim tempie, jednak w kluczowych momentach piłkarzom brakowało skuteczności. Dwóch goli, po jednym dla każdej ze stron, sędzia nie uznał po analizie wideo. Tuż po przerwie przełamał się Inter, któremu prowadzenie strzałem z linii pola karnego dał Marcelo Brozovic.

Strata gola kompletnie podłamała AC Milan. W kolejnych minutach na boisku przeważali podopieczni trenera Antonio Conte. Efektem ich dominacji był gol Romelu Lukaku w 78. minucie. Inter mógł wygrać wyżej, ale w końcówce w poprzeczkę trafił Matteo Politano, a w słupek Antonio Candreva.

Inter z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli, dwa punkty do lidera traci Juventus Turyn. Obrońcy tytułu, tym razem z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, kilka godzin wcześniej pokonali na własnym stadionie Veronę 2:1.

Zaczęło się sensacyjnie, bo w 20. minucie Gianluigiego Buffona pokonał Miguel Veloso. "Stara Dama" wyrównała w 31. minucie za sprawą Aarona Ramseya, a zwycięstwo w 49. zapewnił jej Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny.