Serie A: Gol Krzysztofa Piątka nie wystarczył. Milan sensacyjnie zremisował z Lecce

20.10.2019 22:58
Krzysztof Piątek

Gol Krzysztofa Piątka nie wystarczył. AC Milan sensacyjnie zremisował z US Lecce 2:2 w ósmej kolejce Serie A, a nowy trener "Rossoneri", Stefano Pioli, zaliczył falstart. Zobacz WIDEO bramki Polaka!

AC Milan sensacyjnie zremisował z US Lecce 2:2 w meczu ósmej kolejki Serie A i tym samym potwierdził swoją kiepską formę w tym sezonie. Co prawda gola na 2:1 w 81. minucie spotkania strzelił dla "Rossonerich" Krzysztof Piątek, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w 67. minucie, jednak goście zdołali jeszcze wyrównać w doliczonym czasie gry.

Serie A: Gol Krzysztofa Piątka nie wystarczył. Remis Milanu z Lecce

Strzelanie w meczu rozpoczął Hakan Calhanoglu, który pokonał bramkarza Lecce, Gabriela, już w 20. minucie spotkania.

Goście wyrównali dopiero w drugiej połowie. Andrea Conti dotknął piłki ręką, zareagował VAR, a do rzutu karnego podszedł Khouma Babacar. Co prawda Gianluigi Donnarumma obronił strzał Senegalczyka z jedenastu metrów, ale po interwencji wybił piłkę z powrotem wprost pod jego nogi. Drugiej szansy napastnik już nie zmarnował.

Na wspomnianego gola Krzysztofa Piątka, który, przebywając na boisku zaledwie 14 minut, pokonał bramkarza Lecce po świetnym strzale z pierwszej piłki, w 92. odpowiedział przepięknym uderzeniem z dystansu Marco Calderoni. Włoski lewy obrońca przyłożył nie do obrony i tym samym ustalił wynik spotkania. Więcej bramek już nie wpadło, a sędzia Fabrizio Pasqua zakończył pojedynek w okolicach 97. minuty.

Na ten moment AC Milan zajmuje 12. miejsce w tabeli, mając w dorobku jedynie 10 punktów po ośmiu meczach. Dużo gorsze na papierze Lecce znajduje się jedynie trzy lokaty niżej, zdobywając dotychczas siedem oczek.