Zamknij

Serie A: Trener reprezentantów Polski zwolniony. Zostawił klub na dnie tabeli

08.10.2019 09:54
Di Francesco
fot. PAP/EPA

Eusebio Di Francesco zwolniony z UC Sampdoria. Były już szkoleniowiec klubu Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego odszedł z zespołu po tym jak przegrał z nim sześć spośród siedmiu meczów rozegranych na jego ławce trenerskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Eusebio Di Francesco nie jest już trenerem piłkarzy UC Sampdoria, w której występują Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Pod wodzą 49-letniego szkoleniowca, który w czerwcu zastąpił Marco Giampaolo (przeszedł do AC Milan), klub z Ligurii doznał sześciu porażek w siedmiu meczach.

Serie A: Eusebio Di Francesco zwolniony z UC Sampdoria. Klub na dnie

Sampdoria zajmuje ostanie miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach i ma tylko trzy punkty. 50-letni trener odszedł za porozumieniem stron, a klub wypłacił mu 1,8 mln euro odstępnego, tj. 1/3 wartości kontraktu.

Di Francesco w poprzednim sezonie prowadził Romę, ale został zwolniony w marcu po tym, jak jego zespół odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto.

Według włoskich mediów najpoważniejszymi kandydatami do objęcia zespołu są 55-letni Giuseppe Iachini, który pracował już w Sampdorii i wprowadził ją w 2012 roku do ekstraklasy oraz Claudio Ranieri. Ten ostatni zastąpił w marcu w Romie właśnie Di Francesco, ale pracował tylko do końca czerwca. Wcześniej osiągał sukcesy w lidze angielskiej i został w sezonie 2015/16 uznany najlepszym jej szkoleniowcem. Poprowadził wówczas Leicester City do sensacyjnego mistrzostwa.

RadioZET.pl/PAP