Carlo Ancelotti zwolniony z Napoli

11.12.2019 08:34
Carlo Ancelotti zwolniony z Napoli
fot. PAP/EPA

Carlo Ancelotti nie jest już trenerem Napoli. Włoski klub po zwycięskim meczu w Lidze Mistrzów z Genk (4:0) podjął decyzję o rozstaniu się ze szkoleniowcem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Carlo Ancelotti został zwolniony z Napoli. W ostatnim czasie pozycja 60-latka w klubie była mocno zagrożona. W Serie A pod wodzą szkoleniowca, wicemistrzowie Włoch zajmują dopiero siódme miejsce w ligowych zmaganiach i do lidera tracą aż 17 ”oczek”. Oprócz słabych wyników pojawił się konflikt w zespole na linii piłkarze – prezes De Laurentiis, w którym Ancelotti poparł zawodników. W związku z napiętą sytuacją, władze Napolimimo efektownej wygranej w Lidze Mistrzów z Genk (4:0) postanowiły zwolnić Włocha.

Fantastyczny powrót Arkadiusza Milika, hat-trick Polaka i wygrana Napoli

- SSC Napoli postanowiło odwołać Carlo Ancelottiego z funkcji trenera pierwszego zespołu. Relacje między nim, a klubem oraz prezesem Aurelio De Laurentiisem pozostają nienaruszone - podał klub w oficjalnym komunikacie na Twitterze.

Najprawdopodobniej następcą trenera będzie Gennaro Gattuso. Z kolei sam Ancelotti nie powinien martwić się brakiem pracy, ponieważ ściągnięciem 60-latka mocno zainteresowany jest Arsenal i Everton.

RadioZET.pl