Serie A: AC Milan nie ustaje w walce o Ligę Europy

21.07.2020 23:39
Sassuolo - AC Milan

AC Milan po pandemii koronawirusa kontynuuje zwycięski marsz. W 35. kolejce Serie A "Rossoneri" pokonali na wyjeździe Sassuolo 2:1 i wskoczyli na 5. miejsce, jedyne dające bezpośredni awans do Ligi Europy. Roma i Napoli odpowiedzią w środę.

Ostatni mecz AC Milan przegrał jeszcze przed przerwą spowodowaną pandemią, a od powrotu na boisko pokonał m.in. Romę, Lazio i Juventus. Sassuolo miało być kolejnym godnym rywalem i wielkim testem, bo podopieczni Roberto de Zerbiego byli niepokonani od 21 czerwca. W międzyczasie odebrali punkty Interowi, Juventusowi i Lazio.

Przymusową pauzę najlepiej przepracowali Hakan Calhanoglu i Zlatan Ibrahimović. To właśnie ten duet przesądził o zwycięstwie w Sassuolo.

AC Milan pokonał Sassuolo

Pierwszy cios Szwed zadał w 16. minucie, kiedy ładnie "szczupakiem" wykończył centrę Turka. Gospodarze wyrównali z rzutu karnego w 42. minucie za sprawą Francesco Caputo. Remis nie utrzymał się jednak nawet do przerwy, gdy Ibrahimović jeszcze raz dostał podanie od Calhanoglu i spokojnie wykończył całą akcję.

W ostatniej sekundzie premierowej odsłony czerwoną kartkę, w następstwie dwóch żółtych, otrzymał Mehdi Bourabia i to w praktyce "zamknęło" ten mecz. Po zmianie stron działo się niewiele, a najlepszej okazji nie wykorzystał Bennacer, który obił słupek.

Sassuolo - AC Milan 1:2

Bramki: Francesco Caputo (42. - karny) - Zlatan Ibrahimović (16., 45.+2)