Serie A: Dublet Karola Linettego. Polak bohaterem meczu ze SPAL

05.07.2020 21:36
Karol Linetty

Karol Linetty zdobył dwa gole, a jego Sampdoria Genua pokonała w meczu 30. kolejki Serie A SPAL Ferrara 3:0. Drużyna Claudio Ranieriego odskoczyła od strefy spadkowej na siedem punktów.

Dla Sampdorii mecz ze SPAL miał ogromne znaczenie w kontekście walki o otrzymanie. Drużyna z Ligurii nie może być jeszcze pewna utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Italii, a ekipa z Ferrary była tą, z którą podopieczni Claudio Ranieriego wygrać po prostu musieli. Zespół Thiago Cionka, Arkadiusza Recy i Bartosza Salamona jest w strefie spadkowej i niewiele wskazuje na to, by miał uchronić się przed degradacją.

Z pięciu Polaków znajdujących się w składach obu drużyn od pierwszych minut oglądaliśmy trzech: Cionka oraz Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Ten ostatni został bohaterem spotkania.

Sampdoria - SPAL: Dwa gole Karola Linettego [WIDEO]

Gospodarze już w pierwszej połowie załatwili sprawę i - jak się później okazało - ustalili wynik meczu. Strzelanie w 12. minucie rozpoczął Linetty, który ładnie przymierzył z ok. 20 metrów. Dwa ciosy Sampdoria zadała w końcówce, gdy Leticę pokonali Manolo Gabbiadini i ponownie Linetty. Tym razem Polak wykorzystał błąd Simone Missiroliego i uderzył nie do obrony w długi róg.

Dla reprezentanta biało-czerwonych były to trafienia numer trzy i cztery w tym sezonie Serie A. Wcześniej zdobywał gole w spotkaniach z Brescią i Lazio Rzym.

Na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek Sampdoria może trochę odetchnąć. Jej przewaga nad strefą spadkową wzrosła do siedmiu punktów. SPAL, po sensacyjnym zwycięstwie Brescii z Hellasem Verona, spadło na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Serie A: Skorupski obronił karnego

Nie tylko Linetty, ale także Łukasz Skorupski został bohaterem swojego zespołu. Polski bramkarz obronił rzut karny Lautaro Martineza i dobitkę Roberto Gagliardiniego, a jego Bologna pokonała na San Siro Inter Mediolan 2:1.