Serie A: Gol i asysta Karola Linettego [WIDEO]

12.01.2020 17:26
Gol i asysta Karola Linettego

Karol Linetty zdobył bramkę i zaliczył asystę dla Sampdorii Genua w wygranym 5:1 meczu z Brescią u siebie w 19. kolejce włoskiej Serie A. To pierwsze ligowe trafienie 24-letniego polskiego piłkarza w tym sezonie.

Linetty w 34. minucie wykorzystał nie najlepsze wybicie obrońcy, przejął piłkę na linii pola karnego i posłał precyzyjny strzał poza zasięgiem bramkarza gości. Było to trafienie na 1:1.

Polak miał udział również przy trafieniu na 2:1, bo to on dośrodkował piłkę do strzelca gola Jakuba Jankto.

Linetty rozegrał całe spotkanie, a do 86. minuty w składzie gospodarzy wystąpił też Bartosz Bereszyński.

Serie A: Sampdoria broni się przed spadkiem

Sampdoria na półmetku rozgrywek ma 19 punktów i przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki zajmuje 16. miejsce.