Serie A: Roma straciła punkty i Zaniolo. Juventus wykorzystał potknięcie Interu

12.01.2020 22:53
Roma - Juventus

Juventus wykorzystał potknięcie Interu Mediolan i powrócił na pozycję lidera Serie A. W meczu 19. kolejki "Stara Dama" pokonała AS Romę 2:1. Rzymianie stracili nie tylko punkty, ale także jednego z najlepszych młodych zawodników w Europie, Nicolo Zaniolo.

W 31. minucie 20-letni pomocnik popisał się przebojową akcją, ograł czterech zawodników rywali, przebiegł kilkadziesiąt metrów, aż w końcu został sfaulowany przez Matthijsa de Ligta i Adriena Rabiot. Od razu było wiadomo, że stało się coś poważnego, bo gracz Romy zwijał się z bólu i rozpłakał się. Jeszcze w trakcie meczu potwierdzono, że Zaniolo zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i w poniedziałek przejdzie operację. Jego występ na Euro 2020 stoi pod dużym znakiem zapytania.

Serie A: Juventus pokonał Romę w 19. kolejce

Wspomniany de Ligt rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, ale już po kwadransie zmienił kontuzjowanego Meriha Demirala, stopera, który na początku spotkania wpisał się na listę strzelców. W 10. minucie z rzutu karnego na 2:0 dla Juve podwyższył Cristiano Ronaldo.

W drugiej części mistrzowie Italii spuścili z tonu, a tempo podkręcili gospodarze. Dzięki bardzo dobrej postawie Wojciecha Szczęsnego wystarczyło to tylko do zdobycia honorowego gola. W 68. minucie "jedenastkę" na gola zamienił Diego Perotti.

W sobotę dotychczasowy lider Serie A Inter Mediolan zremisował z Atalantą Bergamo 1:1. Juventus ma teraz dwa punkty więcej od podopiecznych Antonio Conte. Roma jest 5.

AS Roma - Juventus 1:2

Bramki: Diego Perotti (68. - karny) - Merih Demiral (3.), Cristiano Ronaldo (10. - karny)