Romelu Lukaku ofiarą rasizmu. Skandaliczna wypowiedź włoskiego dziennikarza [WIDEO]

16.09.2019 17:32
Romelu Lukaku ofiarą rasizmu
fot. MIGUEL MEDINA/AFP/East News/EastNews

Luciano Passirani, włoski dziennikarza stacji TopCalcio24, stracił pracę po rasistowskiej wypowiedzi na temat napastnika Interu Mediolan Romelu Lukaku. Belg nie po raz pierwszy padł ofiarą ataku ze względu na kolor skóry.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Lukaku trafił do Interu Mediolan w letnim oknie transferowym i od początku musi mierzyć się z przejawami rasizmu. W spotkaniu z Cagliari był obrażany przez kibiców rywala, którzy wyzywali go i wydawali dźwięki małpy. Najbardziej zagorzali fani "Nerazzurrich" zamiast wziąć w obronę swojego napastnika, próbowali tłumaczyć włoską mentalność. Jeszcze o krok dalej poszedł Passirani.

Rasistowski atak dziennikarza na Lukaku

- Lubię tego piłkarza, bo jest bardzo silny. Dwa razy silniejszy niż Duvan Zapata z Atalanty. Tacy zawodnicy jak on mają w sobie coś więcej. Gdybyś stanął z nim do pojedynku jeden na jednego, byłbyś martwy. Jedynym sposobem, by powalić Lukaku, jest rzucić mu dziesięć bananów - wypalił komentator TopCalcio24. Właściciel stacji natychmiast zwolnił Passiraniego z pracy.

Także w tej sytuacji znaleźli się obrońcy dziennikarza. Niektórzy uznali, że była to ironiczna wypowiedź, nie mająca na celu obrazy Lukaku.

RadioZET.pl/sport.pl/KS