Zamknij

Zwrot akcji w Milanie. Ralf Rangnick nie będzie trenerem "Rossonerich"

22.07.2020 10:14
Ralf Rangnick nie będzie trenerem Milanu
fot. Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER/EastNews

Ralf Rangnick nie będzie trenerem AC Milan, co oznacza, że na stanowisku pozostanie obecny szkoleniowiec Stefano Piolo - informują media, w tym "Kicker" i ceniony dziennikarz Fabrizio Romano.

Przez wiele tygodni wydawało się, że los Pioliego jest przesądzony. Jego miejsce miał zająć opiekun RB Lipsk Ralf Rangnick, który dodatkowo otrzymałby w Milanie posadę dyrektora sportowego. Jego wpływ na losy klubu byłby więc ogromny. Okazuje się jednak, że porozumienie pomiędzy obiema stronami zostało zerwane.

"Ralf Rangnick i AC Milan podjęły decyzję o zerwaniu porozumienia. Niemiec zostanie w Lipsku, a Stefano Pioli przedłuży swój kontrakt do czerwca 2022 roku" - napisał na Twitterze Romano.

Rangnick nie będzie trenerem Milan

"Kicker" wyjaśnił, że Rangnick nie chciał zadowolić się jedynie rolą dyrektora sportowego, w związku z czym postanowił zostać w Lipsku i poprowadzić tę drużynę w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Stefano Pioli objął stery w Milanie w październiku 2019 roku, gdy zastąpił Marco Giampaolo. Podpisał dwuletni kontrakt, ale gra "Rossonerich" się nie poprawiła, w związku z czym włodarze klubu z Lombardii zwrócili swoją uwagę na Rangnicka. I kiedy wydawało się, że sprawa jest załatwiona, nastąpił zwrot akcji.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Milan wrócił na boisko całkowicie odmieniony. Fantastyczną formę złapali Hakan Calhanoglu, Ante Rebić i Franck Kessie, a "Rossoneri" zaczęli seryjnie wygrywać. Od czerwca są niepokonani, a w tym czasie potrafili ograć Romę, Lazio czy Juventus. Aktualnie zajmują 5. miejsce i mają realną szansę na grę w Lidze Europy. Praca Pioliego zaczęła przynosić skutki i tak naprawdę nie pozostawiła większego wyboru włodarzom jak przedłużenie z kontraktu z trenerem.

Do końca rozgrywek Serie A pozostały trzy kolejki [do dokończenia jest jeszcze 35. seria gier - red].

RadioZET.pl/Twitter/Kicker