Zamknij

Gwiazdor idzie na wojnę z Juventusem. Ryzykuje i nie chce się poddać operacji

03.08.2022 11:08

Gwiazdor Juventusu Paul Pogba podjął ryzyko i nie chce poddać się operacji stawu kolanowego, po tym jak pod koniec lipca podczas zgrupowania "Starej Damy" w USA doznał uszkodzenia łąkotki bocznej. Jak poinformowały francuskie media, decyzja pomocnika nie spotkała się ze zrozumieniem władz turyńczyków.

Paul Pogba
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Piłkarz reprezentacji Francji i Juventusu Paul Pogba, który pod koniec lipca podczas zgrupowania "Starej Damy" w USA doznał kontuzji stawu kolanowego, zrezygnował z poddania się operacji - poinformował oficjalnie włoski klub.

Powodem - jak napisano w komunikacie - są obawy o to, że długa rehabilitacja po zabiegu może uniemożliwić zawodnikowi optymalne przygotowanie do startu w mistrzostwach świata w Katarze na przełomie listopada i grudnia.

Pogba nie chce poddać się operacji stawu kolanowego

29-letni Pogba powrócił ostatnio do Juventusu po sześciu sezonach spędzonych w Manchesterze United. Badania radiologiczne wykonane jeszcze w USA wykazały u Francuza uszkodzenie łąkotki bocznej. Po konsultacji sztab medyczny Juventusu zalecił zabieg chirurgiczny, na który jednak pomocnik nie wyraził zgody. "Liczę na to, że rehabilitacja i odpoczynek pozwolą mi wrócić do pełni formy" - powiedział zawodnik "Starej Damy".

"Terapia konserwatywna" u Pogby - jak nazwał ją włoski "Tuttosport" - będzie się przez najbliższe trzy tygodnie składała z zajęć na siłowni i na basenie, a później 29-latek będzie przez miesiąc pracował indywidualnie z rehabilitantem. Pomocnik przyznał, że liczy na to, iż wystąpi 22 listopada w pierwszym meczu MŚ, w którym Francja zmierzy się z Australią.

Co ciekawe, francuski dziennik sportowy "L'Equipe" napisał w środę, że decyzja Pogby nie spotkała się ze zrozumieniem władz Juventusu.

loader

RadioZET.pl/PAP, Juventus, Tuttosport, L'Equipe