Zamknij

Piotr Zieliński zakażony koronawirusem. Najpewniej opuści mecze kadry

02.10.2020 15:03
Piotr Zieliński zakażony koronawirusem
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik testów na koronawirusa - poinformowało w oficjalnym komunikacie Napoli. To najprawdopodobniej oznacza, że polski pomocnik nie wystąpi w najbliższych meczach rerpezentacji Polski.

" Piotr Zieliński i członek sztabu Giandomenico Costi uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19. Badania przeprowadzono w czwartek" - napisano w komunikacie klubu na Twitterze.

Z powodu zakażenia polski pomocnik nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym hicie Serie A z Juventusem. To także problem dla reprezentacji Polski, którą w najbliższych dniach czekają aż trzy mecze, w tym dwa o stawkę.

Piotr Zieliński nie zagra w meczach kadry?

Do pierwszego spotkania, z Finlandią w Gdańsku, pozostało pięć dni, a kwarantanna w takich przypadkach wynosi co najmniej dwa tygodnie. Zieliński prawdopodobnie opuści nie tylko mecz z "Suomi", ale także z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz z Bośnią i Hercegowiną (14 października) w Lidze Narodów.

Po dwóch kolejkach reprezentacja Polski zajmuje 3. miejsce w grupie A dywizji 1. Na inaugurację biało-czerwoni przegrali z Holandią 0:1, a następnie 2:1 pokonali Bośnię i Hercegowinę.

RadioZET.pl/Twitter