Piątek bez gola w szalonym meczu Fiorentiny. Dwa zmarnowane karne i czerwona kartka

23.01.2022 14:48
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek nie zdobył bramki, a Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Cagliari w starciu 23. kolejki Serie A. To był pierwszy występ Polaka we włoskiej lidze od stycznia 2020 roku.

Krzysztof Piątek rozpoczął meczu Cagliari - Fiorentina w podstawowym składzie. Ta decyzja była podyktowana pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Dusana Vlahovicia.

Już w 8. minucie Fiorentina mogła wyjść na prowadzenie. Odriozola wpadł w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany przez Bellanovę. Sędzia podyktował jedenastkę, którą zmarnował Biraghi, a jego strzał pewnie obronił Radunović.

Piątek był aktywny od początku meczu, próbował rozgrywać piłkę, ale często dochodziło do nieporozumień na boisku. Po zmianie stron Cagliari wyszło na prowadzenie, a wynik otworzył Pedro, który wykorzystał dośrodkowanie Pereiro z rzutu rożnego i główką wpakował futbolówkę do siatki.

Piątek bez gola w meczu z Cagliari, remis Fiorentiny

W 63. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po tym, jak Odriozola odpychał Pedro. Decyzja sędziego była kontrowersyjna, a w dodatku gracz Fiorentiny został ukarany czerwoną kartką. Do karnego podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał obronił Terracciano.

Krzysztof Piątek opuścił plac gry w 69. minucie, a po kolejnych sześciu bramkę na wagę remisu zdobył Riccardo Sottil. Finalnie Cagliari zremisowało z Fiorentiną 1:1.