Napoli wciąż z kompletem punktów, asysta Piotra Zielińskiego

26.09.2021 22:39
Napoli - Cagliari

Sześć meczów, osiemnaście punktów - taką statystyką może pochwalić się lider Serie A, Napoli. W 6. kolejce podopieczni Luciano Spallettiego pokonali Cagliari 2:0, a przy pierwszy golu asystował Piotr Zieliński. W ekipie gości wystąpił Sebastian Walukiewicz. Polacy zagrali po 69 minut.

Napoli w pięciu kolejkach zdobyło komplet punktów, pokonując m.in. Juventus, a mimo to w niedzielę musiało walczyć co najmniej o remis, by powrócić na fotel lidera. Dobę wcześniej AC Milan ograł Spezię 2:1 i o jedno "oczko" wyprzedził drużynę Spallettiego.

"Azzurri" nie mieli trudnego zadania, bo na własnym obiekcie podejmowali zajmujące przedostatnią pozycję Cagliari, które w tym sezonie nie mogło jeszcze cieszyć się ze zwycięstwa. W 6. kolejce się to nie zmieniło. Przyjezdni nie mieli żadnych argumentów, by zaskoczyć ekipę z Neapolu i gładko ulegli 0:2, co i tak mogą uznać za sukces.

Serie A: Napoli - Cagliari [WYNIK]

Gospodarze otworzyli wynik już w 11. minucie, gdy Piotr Zieliński idealnie dograł do Victora Osimhena, ten uprzedził Sebastiana Walukiewicza i z bliska wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie wynik z rzutu karnego ustalił Lorenzo Insigne.

Polacy zostali zmienieni w 69. minucie. Stoper biało-czerwonych zakończył ten mecz z żółtą kartką.

Napoli jest rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. W czwartek Włosi zagrają jednak ze Spartakiem Moskwa, a mistrzowie Polski zmierzą się z Leicester City.

Napoli - Cagliari 2:0

Bramki: Victor Osimhen (11.), Lorenzo Insigne (57. - karny)