Serie A: Napoli dogoniło Romę, Nicolo Zaniolo wrócił na boisko

05.07.2020 23:48
Napoli - AS Roma

Napoli pokonało AS Romę 2:1 w spotkaniu 30. kolejki Serie A i nie tylko wróciło na 6. miejsce, ale także zrównało się punktami z zajmującymi 5. miejsce "Giallorissimi". Najważniejszym wydarzeniem tego starcia był jednak powrót na boisko Nicolo Zaniolo.

Dla Włochów ten mecz rozpoczął się już w sobotę, kiedy Paulo Fonseca powołał do kadry meczowej Nicolo Zaniolo, 21-letniego pomocnika, który nie grał w piłkę od stycznia, gdy w meczu z Juventusem zerwał więzadła krzyżowe i do rozpaczy doprowadził całą Italię. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że Euro 2020 zostanie przełożone - gracz Romy miał być tam centralną postacią w zespole Roberto Manciniego.

Euforia - zwłaszcza w mediach społecznościowych, bo kibiców na trybunach wciąż nie ma - sięgnęła zenitu, kiedy Zaniolo w 66. minucie zmienił Justina Kluiverta i po raz pierwszy od pół roku wszedł na murawę. Powrót nie był udany, Roma przegrała, ale dla 21-latka i włoskich fanów i tak był to wielki dzień.

Napoli pokonało Romę, Milik obił poprzeczkę

W pierwszym składzie Napoli wybiegli zarówno Arkadiusz Milik, jak i Piotr Zieliński. Napastnik reprezentacji Polski był bliski wpisania się na listę strzelców, jednak w 33. minucie obił tylko poprzeczkę. Pół godziny później zmienił go Dries Mertens.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. W 55. minucie podanie Mario Ruiego wykorzystał Jose Maria Callejon, a niedługo potem wyrównał Henrich Mchitarjan. Decydujący cios zadali gospodarze za sprawą ładnego trafienia Lorenzo Insigne.

Po 30. kolejkach Napoli zajmuje 6. miejsce za AS Romą. Obie drużyny mają po 48 punktów. Dwa "oczka" traci do nich AC Milan.

Napoli - AS Roma 2:1

Bramki: Henrich Mchitarjan (60.) - Jose Maria Callejon (55.), Lorenzo Insigne (82.)