Zamknij

Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli. Znamy cenę i szczegóły transferu

18.01.2021 08:50
Arkadiusz Milik
fot. Piotr Matusewicz/East News

Arkadiusz Milik lada moment zostanie piłkarzem Olympique Marsylia. Napastnik reprezentacji Polski przeniesie się do Francji na zasadzie wypożyczenia, a po zakończeniu sezonu zostanie wykupiony na stałe. Znamy wszystkie szczegóły transferu.

  • Arkadiusz Milik zostanie nowym piłkarzem Olympique Marsylia
  • Napoli zarobi na jego transferze 8 milionów euro plus ewentualne 3 miliony za spełnione cele
  • Milik od kilku miesięcy pozostaje bez gry, gdyż nie został zgłoszony do kadry Napoli na ten sezon

Milik odchodzi z Napoli w poszukiwaniu regularnej gry. Reprezentant Polski miał opuścić klub ze stolicy Kampanii już latem zeszłego roku, ale nie doszedł do porozumienia z żadną ekipą. Prezes Napoli, który chciał zarobić na jego transferze, wściekł się tak bardzo, że nie wpisał go do składu na sezon 2020/2021. I tak Arkadiusz Milik od kilku miesięcy pozostaje bez gry.

Arkadiusz Milik zostanie piłkarzem Marsylii

Aby nie spędzić dalszej części sezonu na trybunach i stracić szansę na grę w czerwcowych mistrzostwach Europy, reprezentant Polski zdecydował się na transfer do Marsylii. Francuski klub wypożyczy go do końca sezonu, a po nim wykupi go na stałe. Francuzi zapłacą 8 milionów euro plus 3 miliony euro zmiennych. Do tego Napoli ma zapewnić sobie procent od kolejnego transferu piłkarza.

Milik grał w Napoli od 2016 roku, gdy po udanych mistrzostwach Europy przeniósł się do stolicy Kampanii za około 32 miliony euro.

Wystąpił w 93 meczach, w których zdobył 38 bramek. W 2020 roku zdobył z klubem Puchar Włoch.