Z 0:2 do 4:2 w 18 minut! Milan w wielkim stylu ograł Juventus

08.07.2020 00:02
Milan - Juventus

Milan pokonał Juventus 4:2 w hitowym spotkaniu 31. kolejki włoskiej Serie A. Rossoneri przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy rywalizacji i w 18 minut zdobyli aż cztery gole.

Juventus przystępował do tego spotkania znając wynik starcia Lecce z Lazio. Rzymianie niespodziewanie przegrali 1:2. To oznaczało, że jeśli Juve pokona Milan, odskoczy w tabeli rywalom ze stolicy na 10 punktów.

Do 53. minuty meczu na San Siro wydawało się, że Stara Dama zrealizuje swój plan. Drużyna z Turynu prowadziła 2:0 po golach Adriena Rabiota i Cristiano Ronaldo. Później, w zaledwie 18 minut, dała sobie strzelić aż cztery gole.

Milan - Juventus. Wielki powrót Rossonerich

Najpierw do siatki z rzutu karnego trafił Zlatan Ibrahimovic. Później gola na 2:2 strzelił Franck Kessie. Zaledwie minutę później Milan już prowadził. Na 3:2 trafił Rafael Leo. Wynik ustalił w 80. minucie Ante Rebic.

Tym samym Milan odniósł niezwykle ważne i efektowne zwycięstwo. W ostatnich pięciu spotkaniach Rossoneri odnotowali aż cztery wygrane i jeden remis.

Juventus pozostał liderem tabeli. Nad drugim Lazio ma siedem punktów przewagi.