Skandal w Serie A. Krzysztof Piątek okradziony z gola? [WIDEO]

26.08.2019 09:46
Udiense - Milan, rzut karny

Do dużej kontrowersji doszło w końcówce meczu Udinese - AC Milan (1:0) w 1. kolejce Serie A. Piłkarze Rossonerich domagali się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez jednego z obrońców Udine. Sędzia, mimo długiej analizy VAR, nie wskazał jednak na jedenasty metr, czym pozbawił Krzysztofa Piątka doskonałej szansy na zdobycie bramki.

Sytuacja miała miejsce w 82. minucie. Sędzia przerwał grę i skorzystał z pomocy wideoweryfikacji. Sprawdzał, czy jeden z graczy Udinese zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, co kwalifikowałoby się do odgwizdania rzutu karnego. Mimo długiej analizy, nie podyktował "jedenastki". Co ciekawe, nie przyznał Milanowi nawet rzutu rożnego.

Trzeba przyznać, że sytuacja jest dość kontrowersyjna. Kibice spierają się też, czy gracz Udinese faktycznie dotknął piłki ręką, czy zagrał ją barkiem.

Udinese - Milan: Czy powinien być rzut karny? WIDEO

Tym samym Krzysztof Piątek został pozbawiony szansy na zdobycie gola. To właśnie reprezentant Polski jest bowiem wyznaczony w Milanie do wykonywania rzutów karnych.

Udinese wygrało z Milanem 1:0 po golu Rodrigo Becao z 72. minuty.