Serie A: Porażka Milanu, Piątek miał udział przy golu [WIDEO]

03.11.2019 23:05
Milan - Lazio

Piłkarze Milanu przegrali u siebie z Lazio Rzym 1:2 w meczu 11. kolejki włoskiej Serie A. Udział przy jedynym golu dla gospodarzy miał Krzysztof Piątek - bramkę zapisano oficjalnie jako samobójczą obrońcy gości.

Pierwsi z gola na San Siro cieszyli się piłkarze Lazio. W 25. minucie trafił Ciro Immobile, dla którego to setne trafienie w barwach rzymskiego kubu.

Milan wyrównał już trzy minuty później, w czym duży udział miał Piątek. Po dość ekwilibrystycznym strzale polskiego napastnika piłka odbiła się od klatki piersiowej reprezentanta Angoli Bastosa, zmieniła nieco lot i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza gości.

Oficjalna strona rozgrywek Serie A oraz inne źródła zapisały tego gola jako samobójczego Bastosa.

Milan przegrał z Lazio

Dość długo zanosiło się na remis, ale końcówka meczu należała do gości, którym trzy punkty zapewnił Argentyńczyk Joaquin Correa, wykorzystując w 83. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem.

Piątek grał cały mecz. Jego zespół jest jedenasty w tabeli (13 pkt), a Lazio czwarte (21).