Inter górą w derbach Mediolanu, Nerazzurri zmiażdżyli Rossonerich

21.02.2021 16:54
Milan - Inter

AC Milan przegrał w derbach Mediolanu z Interem 0:3 w hicie 23. kolejki Serie A. Tym samym zespół Antonio Conte umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A.

Wynik meczu już w 5. minucie otworzył Lautaro Martinez. Lukaku świetnie wypatrzył Argentyńczyka i po znakomitym podaniu napastnik głową pokonał Donnarummę.

Podrażniony Milan chciał jak najszybciej doprowadzić do remisu, ale gracze Antonio Conte również szukali swoich szans na podwyższenie prowadzenia.

Milan - Inter: Nerazzurri górą w derbach Mediolanu

Po zmianie stron górą byli ci drudzy. W 57. minucie Nerazzurri popisali się kapitalną akcją, w której Hakimi zagrał do Eriksena. Ten wypatrzył Eriksena, który dograł do Lautaro, a Argentyńczyk po raz drugi trafił do siatki.

Po niecałych dziesięciu minutach płaskim strzałem popisał się Lukaku, który zaskoczył Donnarummę i zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu.

Ostatecznie Inter pokonał Milan 3:0 i powiększył przewagę nad ekipą Rossonerich do czterech puntów w tabeli Serie A.