Zamknij

Media: Mario Balotelli zwolniony z Brescii

06.06.2020 14:17
Mario Balotelli zwolniony z Brescii
fot. Jonathan Moscrop via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Mario Balotelli został dyscyplinarnie zwolniony z Brescii - informują włoskie media. Piłkarz w ostatnim czasie unikał treningów. O rozwiązaniu umowy ma zostać poinformowany listownie.

Według Sky Sport, Gazzetta dello Sport i agencji Agi, informacja o zwolnieniu miała zostać wysłana do Balotelliego w piątek przez prawników klubu. Powodem jest uporczywe unikanie przez niego treningów, co wyjątkowo denerwowało właściciela Brescii Massimo Cellino.

Od czasu wznowienia zajęć na początku maja, najpierw w sesjach indywidualnych, a następnie w grupach, Balotelli był kilkukrotnie nieobecny. Piłkarz wyjaśnił w tym tygodniu na Instagramie, że jest chory i rzekomo miał wysłać zaświadczenia lekarskie. Władz klubu jednak nie przekonał.

Koniec Balotelliego w Brescii

Jego postawą rozczarowany jest także trener Brescii Diego Lopez. - Mario trenuje osobno, ponieważ jego koledzy z drużyny wykonali pracę, której on nie wykonał. Trening indywidualny był opcjonalny, ok. Ale grupa wybrała tę drogę, a on inną. Nawet jeśli mówi, że czuje się dobrze, to nie jest na poziomie kolegów z drużyny” - powiedział szkoleniowiec w piątkowym wywiadzie dla Corriere della Sera.

Balotelli wychowywał się w Brescii, gdzie dorastał pod okiem przybranych rodziców. Przed sezonem podpisał trzyletni kontrakt z klubem z tego miasta, który właśnie awansował do Serie A. Zdobył jednak tylko pięć bramek, a jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wcześniej bronił barw m.in. Interu Mediolan, AC Milan, Manchesteru City i Liverpoolu.

Po przerwie spowodowanej pandemią rywalizacja ma zostać wznowiona 20 czerwca.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP