Zamknij

Marco Giampaolo zwolniony z Torino. To on przejmie reprezentację Polski?

18.01.2021 20:56
Marco Giampaolo zwolniony z Torino
fot. LaPresse/Associated Press/East News

Marco Giampaolo został zwolniony z funkcji trenera Torino. Włoch wymieniany jest jako najpoważniejszy kandydat do zastąpienia Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.

  • Marco Giampaolo nie jest już szkoleniowiec Torino
  • 53-letni Włoch wymieniany jest w gronie kandydatów do zastąpienia Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
  • W przeszłości pracował z kilkoma polskimi piłkarzami, m.in. z Krzysztofem Piątkiem, Piotrem Zieliński, a ostatnio z Karolem Linettym

Marco Giampaolo w Turynie pracował jedynie przez cztery miesiące. Prowadzona przez niego drużyna spisuje się w tym sezonie fatalnie - w 18 meczach zdobyła zaledwie 13 punktów, zajmuje 18. miejsce i broni się przed spadkiem do Serie B. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi zwolnionego szkoleniowca w ekipie "Granaty", nie jest natomiast wykluczone, że 53-letni szkoleniowiec nie będzie długo szukał nowej posady.

Zdaniem mediów, Giampaolo jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski po zwolnionym w poniedziałek Jerzym Brzęczku. Na jego korzyść ma przemawiać m.in. znajomość ze Zbigniewem Bońkiem oraz z kilkoma zawodnikami biało-czerwonych.

Giampaolo selekcjonerem reprezentacji Polski?

Marco Giampaolo w tym sezonie pracował z Karolem Linettym, a wcześniej prowadził tego zawodnika w Sampdorii Genua, gdzie pod jego opieką byli też Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki. W Empoli pod jego wodzą swoje umiejętności doskonalili Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. W Milanie z kolei współpracował z Krzysztofem Piątkiem.

Dziennikarz Krzysztof Stanowski przekazał wprawdzie, że rozmawiał ze Zbigniewem Bońkiem, a ten zaprzeczył, jakoby Giampaolo rozpatrywany był jako następca Brzęczka. Można jednak domniemywać, że prezes PZPN, który na czwartek zapowiedział konferencję prasową, nie chciał zdradzić nazwiska nowego selekcjonera ani tego, kto znajduje się w kręgu zainteresowań.

RadioZET.pl