Zamknij

Kolejny włoski piłkarz z koronawirusem. To kolega klubowy dwóch Polaków

12.03.2020 17:24
Manolo Gabbiadini ma koronawirusa
fot. Twitter.Manolo Gabbiadini

Manolo Gabbiadini, napastnik Sampdorii Genua, miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W ekipie z Ligurii występuje dwóch reprezentantów Polski, Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Gabbiadini ma lekką gorączkę, ale poza tym czuje się dobrze. Klub wprowadził procedury zalecane przez władze" - napisano w lakonicznym komunikacie.

Głos w sprawie zabrał też piłkarz. "Chciałbym podziękować wszystkim za wiadomości. Nic mi nie jest, nie martwcie się. Przestrzegajcie wszystkich zaleceń, zostańcie w domu, a wszystko będzie dobrze" - napisał w mediach społecznościowych.

Prawdopodobnie cały zespół, w tym Linetty i Bereszyński, zostaną poddani kwarantannie. We Włoszech wszystkie rozgrywki sportowe zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Koronawirus we Włoszech

W środę o zakażeniu koronawirusem u Daniele Ruganiego poinformował Juventus. Bramkarzem tego klubu jest Wojciech Szczęsny.

We Włoszech sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dramatyczna. Zmarło już ponad 800 osób, a ponad 12 tysięcy jest zakażonych. Premier Giuseppe Conte wprowadził rozporządzenie o ograniczeniu możliwości poruszania się po kraju.

Koronawirus w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl