Zamknij

Napastnik reprezentacji Polski zmienił klub. Pozostaje we Włoszech

04.01.2022 19:06
Teodorczyk i Krychowiak
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Łukasz Teodorczyk zamienił ekstraklasowe Udinese Calcio na drugoligową Vicenzę. 19-krotny reprezentant Polski podpisał z włoskim klubem umowę do końca sezonu "z możliwością przedłużenia o kilka lat".

Informację o transferze Łukasza Teodorczyka potwierdził już sam nowy klub 19-krotnego reprezentanta Polski. Napastnik podpisał z Vicenzą umowę do końca obecnego sezonu "z możliwością przedłużenia o kolejne kilka lat".

Warunkiem jej prolongaty jest utrzymanie się zespołu w Serie B. Na razie sytuacja jest skomplikowana. Po 17 kolejkach Vicenza zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów.

Łukasz Teodorczyk zmienił klub. Napastnik pozostaje we Włoszech

Teodorczyk ma być czołową postacią drużyny, która będzie walczyła o utrzymanie. Jak sam przyznał, zamierza w niej wrócić do regularnego grania i odbudować formę strzelecką.

Poprzedni klub 30-latka - Udinese Calcio - rozwiązał kontrakt z Polakiem po nieudanym wypożyczeniu do belgijskiego Charleroi. Zarówno we Włoszech, jak i w Belgii, w której kiedyś błyszczał w barwach Anderlechtu, nie potrafił zbudować dobrej dyspozycji. Wcześniej grał jeszcze w Dynamie Kijów, do którego trafił z Lecha Poznań.

RadioZET.pl