Zamknij

Nie żyje legendarny włoski trener. Zmarł wskutek powikłań po udarze

22.05.2020 18:34
Luigi Simoni
fot. Twitter

Luigi Simoni nie żyje. Legendarny włoski trener i były piłkarz zmarł wskutek poudarowych powikłań. W swojej karierze prowadził m.in. takie kluby jak Inter Mediolan, Napoli czy Lazio. Odszedł w wieku 81 lat.

W wieku 81 lat zmarł ceniony włoski trener Luigi Simoni. Prowadził m.in. Inter Mediolan, z którym w 1998 roku wywalczył Puchar UEFA. Szkolił też m.in. Genoę, Lazio i Napoli.

Simoni był hospitalizowany od czasu udaru w połowie ubiegłego roku, ale w marcu wrócił do domu. W czwartek jego stan się jednak pogorszył i został przewieziony do szpitala w Pizie, gdzie zmarł.

>>> Udar mózgu: objawy. Jak rozpoznać udar i jak się zachować?

Luigi Simoni nie żyje. Legendarny trener zmarł wskutek powikłań po udarze

Największym sukcesem trenerskim Simoniego był triumf w Pucharze UEFA (obecnie Liga Europy) z Interem w 1998 roku. W zespole z Mediolanu występował wówczas m.in. słynny Brazylijczyk Ronaldo.

- Nauczyłem się więcej od Ronaldo niż on ode mnie w tamtym sezonie - przyznawał znany ze skromności trener.

Simoni doprowadził ten zespół także do drugiego miejsca w Serie A i wygrał nagrodę "Panchina d'Oro" dla najlepszego trenera w lidze. W listopadzie 1998 roku został jednak zwolniony z Interu, choć nadal był doceniany i lubiany przez kibiców.

Włoski szkoleniowiec aż siedem razy wywalczył awans do Serie A z pięcioma różnymi drużynami. W sumie trenował 17 klubów, w tym m.in. Genoę, Brescię, Pisę, Lazio, Empoli, Cremonese, Napoli, Piacenzę, Anconę i Sienę.

Jako piłkarz wygrał Puchar Włoch z Napoli w 1962 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu