Zamknij

Luigi Sartor produkował i sprzedawał narkotyki. Trafił do aresztu

17.02.2021 11:28
Luigi Sartor produkował i sprzedawał narkotyki
fot. Gary Calton/Eyevine/East News

Luigi Sartor, były piłkarz Juventusu, Parmy czy Interu, trzykrotny zdobywca Pucharu UEFA, trafił do aresztu domowego w związku z produkcją i sprzedażą narkotyków.

  • Luigi Sartor został aresztowany pod zarzutem uprawy marihuany i produkcji narkotyków
  • To były piłkarz Juve, Interu czy Parmy - z wszystkimi tymi klubami zdobywał Puchar UEFA
  • 45-latek trafił do aresztu domowego i czeka na proces

Luigi Sartor piłkarską karierę rozpoczynał w Padovie, skąd dość szybko przeniósł się do Juventusu. W "Starej Damie" nie odgrywał znaczącej roli, ale może pochwalić się zdobyciem Pucharu UEFA w sezonie 1992/1993. Później sięgał po to trofeum jeszcze z Interem Mediolan (1997/1998) i z Parmą (1998/1999). Na swoim koncie ma także m.in. Puchar Włoch z Vicenzą i złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy z 1996 roku. W seniorskiej kadrze Italii zagrał dwa razy.

Przygodę z futbolem zakończył w 2009 roku w wieku 34 lat. O swoim istnieniu przypomniał w tym tygodniu, bo - jak donosi "Gazzetta di Parma" - trafił do aresztu domowego w związku z podejrzeniem produkcji marihuany i sprzedaży narkotyków. Wpadł przez... prąd.

Luigi Sartor zatrzymany

Sartor wraz ze swoim przyjacielem hodowali marihuanę w jednym w niezamieszkałych domków w miejscowości Lesingano Palmia niedaleko Parmy. Policjanci zwrócili uwagę na stosunkowo wysokie rachunki prądu, co było spowodowane koniecznością oświetlenia "szklarni" lampami LED. Zastanawiające były także wloty powietrza.

Funkcjonariusze zamontowali kamery i obserwowali mężczyzn, a po zebraniu wystarczającej liczby dowodów weszli do środka i zatrzymali ich. Luigi Sartor odmówił składania zeznań i przebywa w areszcie domowym, oczekując na sprawę sądową.

RadioZET.pl/sport.pl/Twtter