Zamknij

Sebastian Walukiewicz ma nowego trenera. Leonardo Semplici objął Cagliari

22.02.2021 21:50

Leonardo Semplici został nowym trenerem Cagliari Calcio. 53-letni włoski szkoleniowiec objął tę funkcję po zwolnionym jeszcze tego samego dnia Eusebio di Francesco. Cel Sempliciego jest banalnie prosty - wyciągnąć ekipę Sebastiana Walukiewicza ze strefy spadkowej.

Sebastian Walukiewicz
fot. Piotr Matusewicz/East News
  • Leonardo Semplici został nowym trenerem Cagliari Calcio
  • 53-letni włoski szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku swojego rodaka - Eusebio Di Francesco
  • Jednym z najważniejszych ogniw ekipy Cagliari jest środkowy obrońca reprezentacji Polski, Sebastian Walukiewicz

Leonardo Semplici został trenerem występującego we włoskiej ekstraklasie Cagliari Calcio - poinformował klub, którego piłkarzem jest Sebastian Walukiewicz. Kilka godzin wcześniej zwolniony z tego stanowiska został Eusebio di Francesco.

Cagliari nie wygrało żadnego z ostatnich 16 ligowych spotkań, a kroplą, która przelała czarę goryczy, była piątkowa porażka z Torino 0:1 w 23. kolejce. Było to spotkanie dwóch klubów walczących o utrzymanie w Serie A.

Leonardo Semplici nowym trenerem Cagliari Sebastiana Walukiewicza

Semplici podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/22. Jego najważniejszym zadaniem w trwających rozgrywkach będzie uniknięcie spadku. Zespół z Sardynii ma 15 punktów i jest na 18. miejscu, czyli najwyższym w strefie spadkowej. Do 17. Torino traci pięć "oczek".

Po raz ostatni zawodnicy Cagliari wygrali mecz w Serie A w listopadzie 2020 – z Sampdorią Genua 2:0. Wtedy plasowali się na 11. pozycji. W niedzielę zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę Crotone, którego piłkarzem jest z kolei Arkadiusz Reca.

loader

RadioZET.pl/PAP